Mussolinit ootab ilulõikus

 (3)

Itaalia endise fašistliku diktaatori Benito Mussolini nägu võib oodata iluoperatsioon, kui kohalike poliitikute ja ärimeeste idee taastada tema kaljusse nikerdatud profiil vilja kannab.

Mussolini näojooned, mille metsatöölised 1936. aastal Itaalia keskosas Furlo kuru kohal kõrguvasse kaljusse raiusid, said kannatada, kui Teise maailmasõja vastupanuvõitlejad diktaatori nina õhkisid. Viimasel ajal on Mussolini nägu jäänud pealekasvava metsa varju.

Rühm kohalikke poliitikuid, nii vasak- kui parempoolseid, kaalub nüüd kohaliku kõrtsipidaja ettepanekut, mille kohaselt “Il Duce” range profiili taastamine edendaks piirkonnas turismi.

“See monument on osa meie ajaloost ning seda eirates ei osuta me endale teenet,” ütles lähedalasuva Acqualagna vasaktsentristlik linnapea Bruno Capanna. “Kui see tuleb turismile kasuks, miks seda siis mitte taastada. Puude maharaiumiseks piisaks. Armid ninal võib alles jätta, sest ka see on osa meie ajaloost.”

Teise lähedalasuva linna Fermignano linnapea ei suhtu aga ettepanekusse poolehoiuga, väites, et ainsad turistid, keda Mussolini ligi meelitaks, oleksid skinheadid.