MTV: Eesti aktsendiga rääkinud Helsingi bussijuhi abivalmidus pälvis reisijate aplausi

 (92)
MTV: Eesti aktsendiga rääkinud Helsingi bussijuhi abivalmidus pälvis reisijate aplausi
Foto: Rando Järv

Helsingi piirkonnas on üldine kõneaine ühistranspordikasutajate hulgas bussi- ja trammijuhtide ebaviisakus ja halb käitumine. On aga ka teistsuguseid näiteid.

Üks reisija sisenes neljapäeva õhtul kella seitsme ajal Helsingi bussi number 75, mis sõitis kesklinna suunas, teatab MTV.

Pihlajamäkis jäi buss üllatuslikult peatusse seisma. Selgus, et põhjuseks oli vanem mees, keda juht juhatas eemal asuvasse teise bussipeatusse.

Mõningase nõupidamise järel astusid nii reisija kui ka juht üllatuslikult bussist välja. Seda kõrvalt vaadanud reisija sõnul näis vanemal mehel olevat raskusi nurga taha jääva teise peatuse asukohast arusaamisega.

Kui juhi žestikuleerimine ilmselt tulemust ei andnud, läks ta kõigi üllatuseks meest metsase kurvi taha jäänud järgmisse peatusse saatma. Sellise asjaga harjumatud kaasreisijad jälgisid nende nurga taha kadumist imestusega.

Mõne minuti järel naasis bussijuht joostes läbi metsa otseteed mööda oma sõiduki juurde.

Kui juht bussi sisenes, hakkasid tema abivalmiduse üle rõõmustanud reisijad spontaanselt plaksutama ja hurraa hüüdma.

Juht ei teinud aplausist välja ja jätkas rahulikult sõitu.

Bussis olnud reisija sõnul ei paistnud kedagi eriti häirivat ka see, et buss 3-4 minutit hilines. Reisija sõnul rääkis juht soome keelt eestipäraselt kõlanud aktsendiga.