Moslemid: 50 aasta pärast saab Lätist islamiriik

 (417)
Moslemid: 50 aasta pärast saab Lätist islamiriik
Rene Suurkaev

Kohalikud elanikud peavad aru saama, et 50 aasta pärast saab Lätist islamiriik, kuna siis on moslemite lapsed enamuses, vahendas Läti Delfi kohalike moslemite arvamust.

Taolise mõttekäigu esitasid islami kultuurikeskuse pressiesindaja Ahmed Roberts Klimovič kui ka keskuse juht Abu Umars Hamza Jānis Lūciņš Läti ajalehele Neatkarīgā Rīta Avīze.

Klimovič sõnas, et hetkel on temal juba kolm last ning "töötatakse" selle kallal, et neid oleks rohkem. Mõlemad keskuse esindajad täheldasid, et islam on parim moodus, kuidas "vallutada maailma rahumeelsel teel".

"Meie tee islamit levitada on olles ise paremad moslemid," sõnas Klimovič, ja lisas, et moslemitel ei ole Lätis mingisuguseid probleeme seadustega ning nende tegevusega ei kaasne vägivalda, ollakse rahumeelsed.

Mõlemad moslemid on meelel, et Euroopa organiseeris endale ise põgenikevoolu, kuna on vaja odavat tööjõudu.

Mida toob aga tulevik? Klimovič täheldas, et juba praegu on Läti kohalikud ettevõtjate seas trendiks palgata tööle ainult moslemitest üliõpilasi. Seda põhjusel, et nad ei tarbi alkoholi, ei käi suitsupausidel igal võimalikul hetkel. Nad töötavad ning see on neile lisaväärtuseks.