Moskvas möödus geiparaad mädamuna rahe all

 (116)

Venemaa pealinnas Moskvas toimus täna keskpäeval geiparaad, mille politsei kiiremas korras laiali lõi, vahendab Raadio Vaba Euroopa.

Politseinikud pidasid sündmuskohal kinni mitu geiaktivisti, kes üritasid lehvitada vikerkaarelippu, ning tirisid nad politseibussi, samal ajal kui umbes 30 natsionalisti neid mädamunadega loopisid.

Moskva linnavalitsus hoiatas eelmisel nädalal, et geiparaadi korraldamine linnas ei tule kõne allagi ja samasoolistele võrdseid õigusi nõudvate paraadide korraldamise keeld 2112. aasta märtsikuuni on jätkuvalt kehtiv.

„Me oleme organiseerijaid hoiatanud, et sellisteks demonstratsioonideks ei anta luba, ja rääkinud neile riskidest, mis kaasnevad keelu eiramisega,“ rääkis uudisteportaali Ria Novosti vahendusel meeri pressiesindaja Aleksei Majorov.

Moskva linnavalitsus on homoparaadide korraldamist takistanud juba 2006. aastast saadik. Toonane linnapea Juri Lužkov ütles, et homoõiguslased ei saa linnas iial õigust paraadi korraldada, kirjeldades seda kui satanistlikku üritust.