Moskvas antakse välja oma variant Pokémon Go’st: jahtida saab ajaloolisi isikuid

 (3)
Moskvas antakse välja oma variant Pokémon Go’st: jahtida saab ajaloolisi isikuid
Foto: Toru Hanai, REUTERS

Enne augusti lõppu ilmub internetti rakendus, mis kujutab endast populaarse mängu Pokémon Go Vene varianti. Selle kasutajad saavad võimaluse hakata mööda linna taga ajama ajaloolisi isikuid – Viktor Tsoid, Aleksandr Puškinit, Peeter I ja teisi. Olles tegelase kätte saanud, saab temaga selfie teha.

„Enne augusti lõppu ilmub Play Marketisse ja AppStore’i uuendatud rakendus „Tunne Moskvat.Foto“, mille abil on võimalik ennast fotografeerida koos ajaloolise kultustegelasega,“ öeldakse informatsioonitehnoloogia ameti teates Moskva linnavalitsuse ametlikus portaalis, vahendab Rossiiskaja Gazeta.

Uuendatud rakendus hakkab tööle samal režiimil kui Pokémon Go. Kui kasutaja asub vajalikust koordinaadist 50 meetri raadiuses, saab ta võimaluse virtuaalset tegelast näha ja ta fikseerida nutitelefoni kaamera abil.

Ajalooliste isikute 3D-kujutisi saab uues rakenduses pöörata 360 kraadi, neile võib läheneda ja neist kaugeneda ning nendega koos võib ka endast pilti teha. Loojad lubavad ka mänguelemente.

Rakenduse eesmärk on juhtida tähelepanu Moskva kultuuripärandile, kasutades moodsa tehnoloogia keelt. Lisaks sellele annab see võimaluse rohkem linnas ringi jalutada.