Moskva püüd taastada Krimmi elektriühendus võib võtta aega aastaid

 (131)
Moskva püüd taastada Krimmi elektriühendus võib võtta aega aastaid
Foto: PAVEL REBROV, Reuters/Scanpix

Kreml püüab pärast Ukraina elektritarnete katkemist pimedas istuvaid Krimmi poolsaare elanikke rahustada ning lubab, et riik loob kiiremas korras elektriühenduse Venemaa elektrivõrguga läbi Kerchi väina. Kuid ekspertide hinnangul võib merekaabli paigaldamine võtta kuid aega, sest lääneriikide sanktsioonid on piiranud vajaliku tehnika kättesaadavust.

Krimmi poolsaarel tekkinud probleemid elektriühendusega näitavad, et Venemaa president Vladimir Putin ei riskinud poolsaare hõivamisel mitte ainult rahvusvahelise kogukonna protesti ja isolatsiooniga, vaid ka väljakutsega, kuidas hoida vallutatud ala, mille puudub maismaa ühendus Venemaaga, jätkusuutliku ja elujõulisena, vahendab ERRi uudisteportaal uudisteagentuuri Reuters.

Krimm mattus pimedusse ligikaudu kolm nädalat tagasi, kui neli kõrgepingeliini, mis ühendasid poolsaart Ukraina elektrivõrguga, lasti seni teadmata isikute poolt õhku. Venemaa on poolsaarele paigutanud elektrigeneraatorid, mis katavad Krimmi energiavajaduse aga vaid osaliselt ära.