"Moskva on huvitatud mustadest kastidest"

 (137)
"Moskva on huvitatud mustadest kastidest"
Foto: Dominque Faquet, AFP/Scanpix

Ukraina julgeolekuteenistus SBU võttis vahelt järjekordsed mässuliste vahel toimunud telefonikõned, sel korral on tegemist separatistide pataljoni Vostok komandöri ja "Donetski Rahvavabariigi" julgeolekujuhtide vaheliste kõnedega.

Esimeses vestluses pärib Vostok'i pataljoni komandör Oleksandr Hodokovski "Donetski Rahvavabariigi" esindajalt Alekseilt, kas nende käes on Malaysian Airlines'i lennuki "mustad kastid". Kui viimane ütleb, et pole, käsib Hodokovski tal need kiiresti leida , sest "Moskva on neist väga huvitatud". "Need peavad saama meie kätte," nõuab Hodokovski.

Teises telefonivestluses räägib ta kohapeal oleva "Donetski Rahvavabariigi" julgeolekutöötaja Andreiga. "Kõrged seltsimehed on väga huvitatud "mustade kastide" saatusest. Nende [seltsimeeste] all ma mõtlen Moskvat," hurjutab komandör kohapeal viibivat separatisti tegutsema . "Need ei tohi mitte mingil juhul langeda valedesse kätesse - nende seas OSCE valdusesse," ütleb ta.

Kolmandas telefonikõnes teatab separatist, et leidis "oranžid kastid", lennuki "mustad kastid" ongi tegelikult oranži värvi, et need oleks kergemini leitavad.

SBU sõnul tõestavad vestlused, et mustad kastid on separatistide valduses.