Moskva metrooplahvatustes osales leedulanna?

 (55)
laip_ap2
AP/Scanpix

Ennast 29. märtsil Moskva metroos õhku lasknud enesetaputerroristidega võis koostööd teha ka üks noor Leedu kodanikust neiu. Sellist versiooni kontrollivad Leedu riikliku julgeoleku amet ja peaprokuratuur.

20-aastane Eglė vahistati Moskva metrooplavhvatusele eelnenud päeval Vilniuse rahvusvahelises lennujamas. Naise pagasist leiti kahtlustäratavaid asju - lõhkemehhanismide andmed ja nende kasutamise õpetused ning Moskva metroo skeemid, vahendab Leedu Delfi ajalehte Lietuvos Rytas.

Uurimise käigus selgitati välja ka, et noor leedulanna oli sõbrustanud Klaipėdas elava tšetšeeniga, kes oli hiljem kodumaale naastes hukkunud. Eglė oli eriteenistuste huvi alla sattunud juba enne kinnipidamist lennujaamas, sest kahtlust äratasid tema järjekindlad katsed saada Venemaa viisat.

Tüdruk oli väga rõõmus, et seekord õnnestus viisa saada. Samas ei teadnud ta, et see anti talle Venemaa ja Leedu eriteenistuse koostöö raames võitluses terrorismiga. Esialgu ei ole teada, mida neiu Moskvas teha kavatses.

29. märtsil toimusid Venemaa pealinnas Moskvas kaks enesetaputerroristi korraldatud pommiplahvatust metroos, milles hukkus 40 ja viga sai umbes 100 inimest.