Moskva linnapea sõnul on koroonaviirusega nakatunute tegelik koguarv linnas umbes 300 000

 (38)
Moskva linnapea sõnul on koroonaviirusega nakatunute tegelik koguarv linnas umbes 300 000
Sergei SobjaninFoto: Vladimir Gerdo, TASS

Koroonaviirusega nakatunute tegelik arv Moskvas on umbes 300 000, teatas linnapea Sergei Sobjanin telekanali Rossija 24 eetris.

Sobjanini sõnul on pigem pluss kui miinus, et Moskvas on õnnestunud tuvastada nii palju nakatunuid (tänahommikuse seisuga üle 92 000), vahendab RBK.

„On selge, et reaalselt on haigeid linnas veel rohkem. Sõeluuringute järgi on neid umbes 2-2,5% Moskva kogu elanikkonnast. Arvudeks ülekantuna on see umbes 300 000,” ütles Sobjanin.

Sobjanin ütles ka, et tänu profülaktikale, eneseisolatsioonile ja õigeaegsele tuvastamisele on raskelt haigete arv viimase kahe nädala jooksul jäänud stabiilsele tasemele. „Veelgi enam, täna kirjutati välja rohkem inimesi, kui hospidaliseeriti. Ja see on meie töö peamine tulemus,” ütles Sobjanin.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!