Moskva koolid viiakse koroonaviiruse tõttu üle kaugõppele

 (12)
Moskva koolid viiakse koroonaviiruse tõttu üle kaugõppele
Foto: Mihhail Metsel/TASS

Moskvas viiakse koroonaviiruse tagajärjel haigestumise kasvu tõttu koolid üle distantsõppele, teatas Venemaa haridusministeerium.

Täna võeti selline otsus vastu Venemaa kolme regiooni kohta, teatas haridusministri asetäitja Viktor Basjuk, kelle sõnul määrab distantsõppele ülemineku aja kindlaks vastava regiooni juhtkond, vahendab Interfax.

„Prognoosida, kuidas see edasi areneb, on küllaltki keeruline, sest me näeme, et haigestumise olukord on erinevates regioonides täiesti erinev. Meil on informatsioon ja me kontrollime seda täna, need on Sahhalin ja Uljanovski oblast. Ja täpselt kinnitatud informatsioon – see on Moskva,” ütles Basjuk.

Linnapea Sergei Sobjanini otsusega algas täna Moskvas koolivaheaeg. See peaks kestma kaks nädalat ja põhjuseks on Covid-19 olukorra halvenemine. Interfaxi allikas ütles, et on olemas tõenäosus, et alates 19. oktoobrist viiakse koolid üle distantsõppele.

Moskva linnaasutustele anti korraldus saata alates tänasest 30% personalist kaugtööle. Sealjuures soovitas linnavalitsus saata kaugtööle 50% personalist.

Seotud lood:

Sobjanin ütles eelmisel nädalal, et koroonaviirusealane olukord Moskvas on kriitiliselähedane ning kui koolivaheaeg ja osaline kaugtöö ei aita, võidakse kehtestada karmimad piirangud.

Operatiivstaabi tänahommikustel andmetel ilmnes viimase ööpäevaga Moskvas 3537 uut nakatumisjuhtumit.

Kogu Venemaal lisandus viimase ööpäevaga 10 888 uut nakatumisjuhtumit 84 regioonis. Ööpäevaga suri 117 inimest.

Venemaal on kokku registreeritud 1 225 889 nakatumisjuhtumit. Koroonaviiruse tagajärjel on surnud 21 475 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!