Moskva kohus keeldus Putinit Pussy Rioti asjas tunnistajaks kutsumast

 (19)
Pussy Riot
AFP/Scanpix

Moskva kohus keeldus kutsumast Pussy Rioti asjas tunnistajaks Venemaa presidenti Vladimir Putinit ning Moskva ja kogu Venemaa patriarhi Kirilli. Kohus otsustas kaitse sellesisulise taotluse tagasi lükata.

Lisaks Putinile ja patriarhile taotles kaitse 32 inimese tunnistajana kohtusse kutsumist. Nende hulgas olid vahi all viibivate naiste õpetajad ja mitmed eksperdid. Nähtavasti ei kutsuta ka neid välja, sest kõik nimed olid kirjas ühes taotluses, vahendab Lenta.ru.

Kohus lükkas tagasi ka kaitse teise taotluse saata asi tagasi prokuratuuri ülevaatamisele. Mitme taotluse kohta otsuse tegemine lükati edasi. Näiteks soovis kaitse uut psühholoogilist ja lingvistilist ekspertiisi.

Kohus teatas, et Pussy Rioti kohtuprotsessi istungist korraldatakse videoülekanne. Viimati toimus ülekanne Vene kohtust 2010. aasta lõpus, kui kohtu all olid teist korda Mihhail Hodorkovski ja Platon Lebedev.

Feministliku punkbändi Pussy Riot liikmed Jekaterina Samutsevitš, Marija Aljohhina ja Nadežda Tolokonnikova on vahi all alates 2012. aasta märtsist. Neid süüdistatakse huligaansuses. Nende kinnipidamise tähtaega on pikendatud 2013. aasta jaanuarini.