Moskva kohus: Kadõrovit Nemtsovi mõrva asjus tunnistama ei kutsuta

 (3)
Moskva kohus: Kadõrovit Nemtsovi mõrva asjus tunnistama ei kutsuta
Ramzan KadõrovFoto: Pavel Golovkin, AP

Moskva ringkonna sõjaväekohus lükkas opositsioonipoliitik Boriss Nemtsovi mõrva kohtuasjas tagasi kannatanu esindajate taotluse kutsuda tunnistajana ülekuulamisele Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov.

Taotluse esitas advokaat Vadim Prohhorov. „Kadõrov võib omada informatsiooni korduvalt Tšetšeenia juhi kriitika alla sattunud Nemtsovi mõrva kohta,“ ütles Prohhorov TASS-i vahendusel.

Prokurör Maria Semenenko ei olnud vastu Kadõrovi küsitlemisele tingimusel, et ta soovib ise kohtusse ilmuda. „Võttes arvesse Kadõrovi staatust, kui ta ise tahab kohtus esineda, küsitleme me teda,“ ütles süüdistaja.

Nemtsovi tütar Žanna Nemtsova palus uurimise käigus Venemaa uurimiskomiteed Kadõrovit küsitleda. Novembri lõpus teatas Kadõrov intervjuus TASS-ile, et on valmis igal ajal uurija juurde ülekuulamisele ilmuma, kui saab ametliku kutse.

Kohtuasjas süüdistatav Zaur Dadajev rääkis kohtus, et mingeid isiklikke ega sõbralikke suhteid tal Kadõroviga ei ole.

Nemtsov lasti maha Moskva jõe sillal Moskva kesklinnas ööl vastu 28. veebruari 2015. aastal. Süüpingis on Dadajev, Anzor ja Šadid Gubašev, Tamerlan Eskerhanov ning Hamzat Bahhajev, keda peetakse mõrva täideviijateks.

Uurijate väitel on kuriteo arvatav tellija ja organiseerija pataljoni Sever endine ohvitser Ruslan Muhhudinov, kes on rahvusvaheliselt tagaotsitav.