Moskva: arreteeritud on kaks Kaukaasia päritolu Boriss Nemtsovi tapjat

 (147)
Täiendatud 18.05
Moskva: arreteeritud on kaks Kaukaasia päritolu Boriss Nemtsovi tapjat
Foto: AP, AFP, Reuters, AFP/Scanpix

Vene juurdluskomitee teatas täna pärastlõunal, et seoses opositsioonipoliitik Boriss Nemtsovi tapmisega vahistatud kahe Kaukaasia päritolu meesterahva näol on kahtlustuste kohaselt tegemist mõrva täideviijatega.

"Neid isikud on vastutavad mõrva organiseerimises ja täideviimises," ütles juurdluskomitee pressiesindaja Vladimir Markin uudisteagentuurile Interfax.

Interfax teatas täna, et seoses Nemtsovi mõrvaga on vahi alla võetud kaks inimest. "Arreteeritute nimed on Gubašev Anzor ja Dadaev Zaur," täpsustas Venemaa Föderatsiooni Föderaalne Julgeolekuteenistuse (FSB) direktor Aleksandr Bortnikov.

Bortnikov oli kinnipeetud meeste taustast ja motiividest kõneledes väga kidakeelne.

Anonüümne allikas ütles Interfaxile, et uurimine alles käib ja on veel liiga vara järeldusi teha, sest vaja on ka leida mõrva organiseerija.

Endine Vene palgamõrvar Aleksei Šerstobitov ütles Gazeta.ru-le, et Nemtsovi mõrva meetod viitab veenvalt Kaukaasiale.

Viimasel nädalal selgus ka, et Nemtsovil oli lisaks Ukraina päritolu Anna Duritskajale suhe ka Kaukaasia päritolu Zamira Duguzevaga. Vene allikad peavad võimalikuks mõrva motiiviks kättemaksu.

Nemtsov lasti maha Moskva kesklinnas, kiviviske kaugusel Kremlist eelmise nädala reedel, kui ta oli koos Anna Duritskajaga restoranist koduteel.