Mošeed trahviti valju palvusekutsungi pärast

 (16)
Mošee
Reuters/Scanpix

Lõuna-Venemaal Kaspia mere-äärses Astrahanis asuv mošee sai kohalike elanike öörahu rikkumise eest linnavõimudelt trahvi kaela.

Bolšõje Isade basaari juures asuv Mahmud Efendi-nimelise mošee peale esitasid Astrahani linnavõimudele kaebuse ümberkaudsete majade elanikud, teatab infoportaal Lenta.

Neile ei meeldinud, et islamiusuliste pühakoda kutsub iga päev kell 4 varahommikul ja kell 23 hilisõhtul moslemeid läbi valjuhääldite palvustele. Tarbijakaitseameti spetsialistid viisid läbi ekspertiisi ja tegid kindlaks, et kutsungi hääletugevus rikub öörahu.

Prokuratuur määras mošeele karistuseks trahvi, mille suurust ei avalikustata. Vastavalt Astrahani oblasti haldusõigusrikkumiste seadusele võib kodanike vaikuse ja rahu rikkumise eest füüsilisi isikuid karistada 100-2000 rublaga, ametiisikuid 500-3000 rublaga ja organisatsioone 1000-20 000 rublaga.

Ka varem oli prokuratuur teinud Mahmud Efendi-nimelise mošee juhtkonnale teinud hoiatuse öörahu rikkumise pärast, kuid see ei mõjunud ja valjuhääldi kasutamist palevtamisele kutsumiseks jätkati.