Montanas kukkus lastega lennuk alla - 17 surnut

 (15)
Montanas kukkus lastega lennuk alla - 17 surnut
AFP/Scanpix

USAs Montana osariigis Butte’i linna lähistel kukkus alla ühemootoriline lennuk Pilatus PC-12. õnnetuses hukkus 17 inimest, kellest suurem osa olid lapsed. Lisatud eestikeelne video!

USA föderaalse tsiviillennunduse juhatuse (FAA) teatel oli lennuk startinud Oroville’ist Californias ja teel Bozemani linna Montanas, kuid siiani teadmata põhjustel otsustas piloot kurssi muuta ning maanduda Butte’i külje all olevas Bert Mooney lennuväljal, teatab telekanal CNN.

Lennukil jäi lennurajast puudu vaid 150 meetrit kui ta Püha Risti kalmistul alla kukkus. Ajalehe The Montana Standardi teatel oli 17st lennuki pardal olnust 14 lapsed, kes olid teel Bozemanis asuvasse suusakuurorti.

FAA esindaja Mike Fergus ütles, et allakukkunud lennuk oli valmistatud 2001. aastal. Miks lennuk muutis kurssi on veel selgusetu, samuti ei osanud ta öelda, miks ta alla kukkus.

Sündmuskohal puhkes pärast katastroofi tulekahju. Lennukit Pilatus PC-12 toodetakse alates 1998. aastast Šveitsis, selles on ruumi 19 reisijale ja ka koorma vedamiseks.

Vaata eestikeelsest videost!