Moldova kommunistid kaotasid enamuse

 (4)
Moldova kommunistid kaotasid enamuse
AP/Scanpix

Kui 97 protsenti antud häältest on loetud, juhivad Moldova parlamendivalimistel valitsevad Vene-meelsed kommunistid. Ometi kaotavad nad suure tõenäosusega parlamendis enamuse.

Kommunistid on riikliku valimiskomisjoni teatel kogunud 45,1 protsenti häältest. Kolm läänemeelset parteid — liberaaldemokraatlik partei, liberaalne partei ja valimisliit Meie Moldova ning endise kommunisti Marian Lupu demokraatlik partei on kokku pälvinud 50,7 protsendi valijate toetuse, teatab BBC News.

Sõltumatu instituudi poolt läbiviidud ukseläveküsitluse andmetel peaks opositsioon saama kokkuvõttes rohkem hääli kui kommunistid.

Valimiskomisjoni andmetel võttis valimistest osa 58,8 protsenti hääleõiguslikest kodanikest, mis on üsna suur number riigi jaoks, mille sajad tuhanded kodanikud töötavad välismaal.

Teatati ka ühest vahejuhtumist, kus kommunistliku partei liige tulistas valimisjaoskonnas puhkenud vaidluse käigus opositsiooniaktivisti jalga.

Kommunistist president Vladimir Voronin on teatanud, et sooviks opositsiooniga koalitsiooni moodustada, kuid opositsioon on dialoogi kommunistidega välistanud.

Uus video!