Mistrali müük Venemaale võib lõpuks siiski ära jääda

 (199)
Mistral klassi dessantlaev teeb esimest sõitu
Mistral klassi dessantlaev teeb esimest sõituFoto: FRANK PERRY, AFP

Prantsusmaa president Francois Hollande'i meeskond teatas, et tingimused esimese Mistral klassi dessantlaeva Venemaale üleandmiseks ei ole täidetud. Seega võib Mistrali üleandmine Venemaale siiski ära jääda.

Ukrainas oleva väga tõsise olukorra tõttu "nentis vabariigi president, et hoolimata vaherahu võimalusest, mida pole veel kinnitatud ja tegelikkuses kehtestatud, siis tingimused selleks, et Prantususmaa tarniks esimese dessantlaeva, pole praegu täidetud," teatas presidendipalee pressiteates.

Venemaa riiklik uudisteagentuur ITAR-TASS teatas viitega anonüümsele venelastele Mistralit ehitava laevatehasega seotud allikale, et lepingu katkestamine ei tule mingil juhul kõne alla ning hetkel on jutt ainult selle täitmise edasilükkamisest.

Prantslased on lubanud Venemaale 1,12 miljardi euro eest müüa kaks Mistral-klassi dessantlaeva. Esimene neist, mis sai nimeks Vladivostok, on Prantsusmaal Saint-Nazaire'i tehases praktiliselt valmis. Teine alus, mis ristiti äsja Ukrainalt ära võetud Sevastopoli linna järgi, on prantslaste juhendamisel ehitamisel Sankt-Peterburis.