Mis kell tuleks ärgata, et USA valimiste tulemusi teada saada?

 (50)
Mis kell tuleks ärgata, et USA valimiste tulemusi teada saada?
Foto: AFP

Ei suuda kogu USA valimisprotsessi jooksvalt jälgida, aga tahaksite ikkagi teada, mis kellaks kõige otsustavam info avaldatakse? Siin on umbkaudne ajagraafik.

Kella 2 paiku meie aja järgi hakkavad laekuma Florida ja Virginia esialgsed mitteametlikud tulemused, mis on koostatud väljumisküsitluste põhjal. Florida on osariik, mis võib osutuda määravaks – paljud vaatlejad eeldavad, et kui Trump siin ei võida, ei ole tal mingit lootust peale jääda.

Kella 3-ks peaks esialgne pilt selge olema juba ligi paarikümnes osariigis, eelkõige Pennsylvanias ja Michiganis, mis võivad tulemust ühes või teises suunas kõigutada.

Kella 4-ks on valimisjaoskonnad suletud enamikus osariikides, sealhulgas Colorados ja Wisconsinis.

Kella 5-ks on kõik valimisjaoskonnad suletud ja kui pilt on selleks ajaks piisavalt selge, hakkab meedia rääkima võitjast. Eelmine kord tuli teade, et Barack Obama on võitnud, meie aja järgi veidi peale 5:30 hommikul. Seega, tõenäoliselt on kella 6-ks tulemus teada.

Ametlik kinnitus võib aga viibida veel mitu päeva - eelmine kord neli päeva, ehkki Mitt Romney kuulutas end kaotajaks juba mõni tund pärast jaoskondade sulgemist.