Militsionäärid piinasid Dagestani "bandiite" vooluga

 (17)
Militsionäärid piinasid Dagestani "bandiite" vooluga
Foto: Eero Hänninen

Venemaa koosseisu kuuluva Dagestani pealinnas Mahhatškalas kinnipeetud meeste advokaadid, kaebasid ajakirjanikele, et militsionäärid on nende kaitsealuseid kahtlustanud relvabandedesse kuulumises ja elektriga piinanud.

Mõjukas vene ajaleht Kommersant kirjutab, et vennad Nurmagomed ja Ahmed Alijev ning nende nimekaim Džamaludin Alijev peeti kinni 21. veebruaril toimunud erioperatsiooni käigus. Miilitsatöötajate arvates kuuluvad vahistatud mehed Omar Šeihulajevi bandesse, mis hävitati 5. veebruaril.

Peatselt pärast kinnipidamist lasti Nurmagomed Alijev vabaks, kuid isolaatorist pääsedes kurtis ta, et tema venda peksti ja piinati elektriga. Džamaludin Alijevi advokaat Abdul Magomedov teatas samuti, et ka tema kliendi kehal on rohked peksmise ja põletusjäljed.

Mahhatškalas ilmuva nädalalehe Tšernovik peatoimetaja Nadira Issajeva ütles Kommersandile, et sel moel üritas juurdlus Ahmed Alijevilt saada kompromiteerivaid materjale tema naisevenna Artur Mamajaevi kohta, kes on Tšernoviki osakonnajuhataja.

Issajeva sõnul viidi piinamised läbi selleks, et saada Alijevilt kätte valetunnistused Mamajevi seotuse kohta ebaseaduslike relvastatud formeeringute ja "bandiitidega".