Miilits üritas meeleavaldajaid Hruševskõi tänavalt minema ajada, see aga ei õnnestunud

 (476)
UKRAINE/OPPOSITION
Foto: VASILY FEDOSENKO, REUTERS

Vastasseis meeleavaldajate ja miilitsa vahel Kiievis jätkub, hukkunud on viis meeleavaldajat. Kella 21 ajal üritas miilits meeleavaldajaid Hruševskõi tänavalt jõuga välja suruda, kuid protestijad avaldasid vastupanu.

Viimastel andmetel on teisipäeval vägivallas hukkunud viis inimest, kellest neli on surnud kuulihaavadesse. 300 meeleavaldajat on saanud viga.

Live streaming video by Ustream

Ukraina juhtkond valmistub Kiievi „puhastamiseks“ opositsiooni meeleavaldustest, teatas väljaanne Zerkalo Nedeli.

Ukraina miilitsa eriüksus Berkut ründas kolmapäeva hommikul Kiievi Hruševskõi tänaval meeleavaldajaid ja lõhkus nende barrikaadid. Meeleavaldajad loopisid miilitsaid kivide ja Molotovi kokteilidega ning lõid rünnaku tagasi.

Seotud lood:

Ukraina riikliku julgeoleku ja kaitsenõukogu allika teatel on võimud välja töötanud mitmeid variante sisaldava plaani, mille elluviimiseks peaks koostööd tegema jõustruktuuride tuhanded töötajad. Osa peaks võtma umbes 4600 siseväelast, 1500 miilitsat ja umbes sama palju eriüksuse Berkut liiget, vahendab Lenta.ru.

Miinimumülesanne on allika teatel täieliku kontrolli haaramine Hruševskõi tänava ja Euroopa väljaku üle. Maksimumülesanne on Iseseisvuse väljaku täielik puhastamine.