Mihhalkov: Gorbatšov tuleb kurjategijaks kuulutada. Gorbatšov: Mihhalkov tegelgu kino, mitte poliitikaga

 (30)
Mihhalkov: Gorbatšov tuleb kurjategijaks kuulutada. Gorbatšov: Mihhalkov tegelgu kino, mitte poliitikaga
Nikita Mihhalkov ja Mihhail GorbatšovFoto: Ramil Sitdikov, Sputnik/Odd Andersen, AFP

Nõukogude Liidu endine president Mihhail Gorbatšov soovitas filmirežissöör Nikita Mihhalkovil tegelda kino, mitte poliitikaga. Nii kommenteeris ta Mihhalkovi ettepanekut kuulutada Gorbatšovi ja Venemaa esimese presidendi Boriss Jeltsini poliitika riiklikul tasemel kuritegudeks.

„Las tegeleb oma asjadega, tal on alati olnud pretensioon tsaariks saada. Nii ei juhtu. Mis puudutab poliitikat, on tal suured pretensioonid ja ambitsioonid ja see tuleb kahjuks. Tal on oma valdkond ja see on tähtis, me peame tema talenti austama. Poliitikasse pole tal vaja ronida,“ ütles Gorbatšov ning lisas, et elu Venemaal peab olema mõõdukas ja vaba ning hullumeelseid ei tohiks valitsemissfääris olla, vahendab Russkaja Služba Novostei.

Mihhalkov kordas reedel intervjuus Interfaxile Venemaa presidendi Vladimir Putini 2005. aastast pärit seisukohta, et Nõukogude Liidu lagunemine oli 20. sajandi suurim geopoliitiline katastroof, ning teatas, et Gorbatšovi ja Jeltsini poliitika tuleb ametlikult kuritegelikuks kuulutada.