Mihhail Gorbatšov üllitas plaadi oma lauludega

 (10)
Mihhail Gorbatšov üllitas plaadi oma lauludega
AP/Scanpix

Nõukogude Liidu esimene ja viimane president Mihhail Gorbatšov salvestas plaadi kus ta laulab oma vähki surnud naise mälestuseks.

Interfaxi teatel lindistas perestroika algataja selle plaadi oma abikaasa Raissa mälestuseks, kes suri 20. septembril 1999 leukeemiasse.

Kokku on albumil „Laulud Raissale", seitse lugu. Viimase Nõukogude liidri sõnul said plaadile tema abikaasa kõige lemmikumad romansid (lüüriline instrumentaalsaatega soololaul - toim).

Plaadi, mille lood esitas Gorbatšov ise, salvestusel aitas teda legendaarse bändi Mašina Vremeni (Ajamasin) liider ja solist Andrei Makarevitš.

AFP/Scanpix

Album tuleb välja piiratud tiraažiga ja seda ei hakata massiliselt turustama. Esimene võimalus seda plaati omandada oli 6. juunil Londonis toimunud heategevuslikul õhtul.

Plaat pandi koos Raissa Gorbatšova-nimelise fondi ja Marie Curie-nimelise fondiga heategevuslikule oksjonile. Kauplemine tõi 1,7 miljonit naelsterlingit (31,5 miljonit krooni) tulu. Kogu saadud tulu kanti leukeemiahaigeid lapsi abistavate organisatsioonide arvetele.