Michelle Obama kontsadel ahviks nimetamine maksis Lääne-Virginia maakonnajuhile ametikoha


Michelle Obama kontsadel ahviks nimetamine maksis Lääne-Virginia maakonnajuhile ametikoha
Michelle ObamaFoto: Manuel Balce Ceneta, AP

USA esileedi Michelle Obama kohta Facebookis avaldatud halvustava kommentaari meeldivaks märkinud Lääne-Virginia osariigi Clay maakonna juht Beverly Whaling oli sunnitud pärast hukkamõistu tagasi astuma, vahendab ABC News.

„On värskendav saada stiilne, kaunis ja väärikas esileedi Valgesse Majja,“ kirjutas Clay maakonna arengukorporatsiooni direktor Pamela Ramsey Taylor pärast valimispäeva Facebookis. „Ma olen väsinud nägemast ahvi kontsadel.“

Whaling märkis Taylori postituse meeldivaks ja kommenteeris: „Just tegid mu päeva heaks, Pam.“ Postitusest teatas esimesena WSAZ-TV ning seda jagati sadu kordi, enne kui kustutati.

Teisipäeval avaldas Whaling kirja, milles teatas oma tagasiastumisest. Samuti esines ta vabandusega ning väitis, et tema kommentaar polnud mõeldud rassistlikuna.

„Ma viitasin sellele, et minu päeva tegi heaks muudatus Valges Majas! Mul on tõesti kahju kõigi halbade tunnete pärast, mida see võis põhjustada! Need, kes mind tunnevad, teavad, et ma ei ole kuidagi rassistlik!“ kirjutas Whaling.