Méxicos legaliseeriti samasooliste abielud

 (13)
Mexico homoabielud
Reuters/Scanpix

Mehhiko pealinna México seadusandjad legaliseerisid Ladina-Ameerikas esimesena samasooliste abielud. Homoseksuaalsetele paaridele antakse õigus ka lapsi adopteerida.

México föderaalringkonna assamblee liikmetest 39 oli samasooliste abielu legaliseerimise poolt, 20 aga selle vastu, teatab Associated Press.

Seadusele peab oma allkirja andma veel México vasakpoolne linnapea Marcelo Ebrard ja arvatakse, et ta seda ka teeb.

Linna vasakpoolsete kontrolli all olev assamblee on teinud mitmeid otsuseid, mis on teistes sügavalt katoliikliku Mehhiko osades ebapopulaarsed. Näiteks on Méxicos lubatud abort esimese 12 rasedusnädala jooksul.

Mehhiko konservatiivne president Felipe Calderón on lubanud homoabielude seaduse kohtusse kaevata.

Uus seadus lubab samasoolistel paaridel adopteerida lapsi, taotleda koos pangalaenu, pärida teineteise vara ning saada kindlustusraha.

„Me oleme nii õnnelikud,” ütles 23-aastane filmiüliõpilane Temistocles Villanueva ja suudles kirglikult oma poiss-sõpra.

Seni on homoabielud legaliseerinud seitse riiki: Kanada, Hispaania, Lõuna-Aafrika Vabariik, Rootsi, Norra, Holland ja Belgia. USA osariikidest on homoabielud lubatud Iowas, Massachusettsis, Vermontis, Connecticutis ja New Hampshire’is.