Mesinädalatel abielupaar oli 30 tundi õnnetuslaeval lõksus

 (14)
Mesinädalatel abielupaar oli 30 tundi õnnetuslaeval lõksus
AFP/Scanpix

Mesinädalaid veetnud Lõuna-Koreast pärit värske abielupaar kirjeldas oma 30 tundi kestnud üleelamisi ümber läinud Itaalia kruiisilaevas lõksus olles. Korealased karjusid tundide viisi appi, sest ärkasid evakueerumiseks liiga hilja.

Paar päästeti pühapäeva hommikul. Han Ki-deok ja tema naine Jeong Hye-jin, kes on mõlemad 29-aastased kooliõpetajad, ütlesid intervjuus Lõuna-Korea uudisteagentuurile Yonhap, et läksid pärast õhtusööki magama ja ei teadnud katastroofist midagi, vahendab AFP.

„Selleks ajaks, kui me ärkasime, oli laev kreenis,“ ütles Han.

Korealased läksid koridori, mis oli aga juba nii suures kaldes, et seal ei saanud liikuda.

„Me libisesime koridori lõppu ja saima ka viga,“ rääkis Han.

Abielupaar roomas tagasi pimedasse kajutisse, söögiks oli neil veidi küpsiseid ja joogiks vett. Kordamööda kandsid nad kolmandat päästevesti, sest kajutis oli külm.

Nad karjusid hääled kähedaks ja puhusid päästevestide küljes olevaid vilesid ning lubasid, et elavad koos head elu, kui pääsevad.

„Ruumis oli pilkane pimedus. Me saime aru kas on öö või päev väikese valguskiire abil, mis tuli läbi tillukese augu seinas,“ ütles Jeong.

Nad üritasid süüa nii vähe kui võimalik, kartes, et peavad laeva lõksu jääma üsna pikaks ajaks. Jeongi sõnul tundis ta, et saabusid elupäästjad, kui nad leiti.

Seotud lood:

Mõlemad viidi haiglasse ülevaatusele. Lõuna-Korea välisministeeriumi teatel on nad hea tervise juures.

Abielupaar tahab nüüd veeta uusi mesinädalaid, aga mitte kunagi enam kruiisilaeval.