Merkel tänas terrorismis kahtlustatu vahistada aidanud Süüria pagulast

 (11)
Merkel tänas terrorismis kahtlustatu vahistada aidanud Süüria pagulast
Foto: HENDRIK SCHMIDT, AFP

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kiitis 22-aastase terrorismis kahtlustatava süürlase Leipzigis tabanud julgeolekuvõime, kuid tõi eriliselt esile kahtlusaluse kohta vihje andnud Süüria pagulase.

„Meie tänu ja meie tunnustus kehtib ka mehe kohta Süüriast, kes informeeris politseid kahtlusaluse asukoha kohta ja aitas nii otsustavalt vahistamisele kaasa,“ teatas valitsuse pressiesindaja Ulrike Demmer ajalehe Die Zeit vahendusel.

Politsei kinnitas enne seda Twitteris Der Spiegeli teadet, mille järgi andis politseile vihje süürlane Leipzigist. Rohkem detaile politsei ei avaldanud, et vihje andjat mitte ohtu seada.

Saksa uudisteagentuuri DPA teatel tundis Süüria pagulane 22-aastase terrorismis kahtlustatava kaasmaalase ära pühapäeval Leipzigi pearaudteejaamas, viis ta oma korterisse Paunsdorfi linnaosas ning sidus ta seal koos kaaselanikuga kinni.

Saksi liidumaa peaminister Stanislaw Tillich ütles: „Ma tänan eriti julget ja vastutustundlikku süüria kaaskodanikku, kes tegi kiire edu võimalikuks otsustava vihje ja oma tegutsemisega.“