Merkel: koroonaviirusesse nakatub kuni 70% elanikkonnast, eesmärk on aeglustada selle levikut

 (202)
Merkel: koroonaviirusesse nakatub kuni 70% elanikkonnast, eesmärk on aeglustada selle levikut
Foto: FABRIZIO BENSCH, REUTERS

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles täna, et praegu maailmas levivasse koroonaviirusesse nakatub tõenäoliselt kuni 70% elanikkonnast, ning lisas, et praegu ei ole sellele ravimit ja tuleb keskenduda leviku aeglustamisele.

„Kui viirus on valla pääsenud, elanikkonnal ei ole immuunsust ega ole olemas ravi, siis nakatub 60-70% elanikkonnast,” ütles Merkel pressikonverentsil Berliinis, vahendab Reuters. „Protsess tuleb keskendada tervishoiusüsteemi mitte ülekoormamisele viiruse levikut aeglustades ... Jutt käib aja võitmisest.”

Varem oli Saksamaa suurima levikuga ajaleht Bild süüdistanud Merkelit „koroonakaoses”: „Ei näita ennast, ei pea kõnet, ei juhi kriisi ajal,” kirjutas Bild.

Reageerimist on Saksamaal juhtinud tervishoiuminister Jens Spahn, kes ütles varem, et Saksamaa piiride sulgemine viiruse leviku ärahoidmiseks ei töötaks, ning lükkas tagasi üleskutsed järgida Austria eeskuju ja mitte lubada riiki kedagi Itaaliast.

Robert Kochi Instituut teatas eile hilisõhtuse seisuga Saksamaal 1296 nakatumis- ja kahest surmajuhtumist.

Seotud lood:

Kriis on toonud rambivalgusse Saksamaa föderatiivse valitsemissüsteemi, kus Spahni soovituse jätta ära enam kui tuhande osalejaga üritused järgimine on 16 liidumaa ja kohalike võimude otsustada.

Spahn ütles tänahommikuses intervjuus raadiojaamale Deutschlandfunk, et on hämmastav, et pole tehtud otsust jätta ära laupäeval Berliinis kavas olev jalgpallimatš Berliini Unioni ja Müncheni Bayerni vahel.

Berliini kohalikud võimud teatasid hiljem, et mäng toimub tühjade tribüünide ees, mida Spahn tervitas.

„Koroonakriis näitab, et ilma selge juhtimiseta jõuab föderalism võitluses epideemia vastu oma piirideni,” kirjutas Bild.

Merkel ütles, et föderalism ei tähenda seda, et kõik võivad vastutusest kõrvale hiilida, ja teatas, et kohtub homme liidumaade peaministritega, et koordineerida Saksamaa koroonaviiruse poliitikat.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!