Mehhikos hukkus kasiinorünnakus 53 inimest

 (4)
Mehhikos hukkus kasiinorünnakus 53 inimest
Reuters/Scanpix

Mehhiko kirdeosas Nuevo Leóni osriigis Monterrey linnas hukkus kasiinole korraldatud rünnakus vähemalt 53 ja sai viga veel tosinkond inimest. Linnapea Fernando Larrazabali ja osariigiprokurör Adrian de la Garza sõnul võib ohvrite arv veelgi kasvada, sest päästetööd alles käivad.

Algselt teatati, et kasiinos kõmatas pommiplahvatus, kuid rünnakus ellu jäänud naise sõnul tungis lõbustusasutusse hoopis kümmekond meest, kes ähvardasid külastajaid ja süütasid seejärel hoone bensiiniga põlema, vahendab BNS.

Telekanal Milenio edastas kaadreid hoonest, kust tõusis paksu suitsu aukudest, mille olid seintesse lõhkunud inimesi päästa üritanud tuletõrjujad.

Kohaliku meedia kohaselt on kasiinod viimasel ajal rünnakute sihtmärkideks sattunud seetõttu, et mitmed omanikud on keeldunud katuseraha maksmast kuritegelikele jõukudele, mis on seotud uimastikartellidega.

Monterrey linnas üha hoogustuvas narkovägivallas tapeti ainuüksi möödunud kuul rohkem kui 70 inimest. Veel vaid mõned aastad tagasi kuulus Monterrey Mehhiko turvalisemate linnade hulka.

Alates 2006. aasta detsembrist, mil president Felipe Calderóni valitsus alustas armee ja riigipolitsei jõududega üleriigilist kampaaniat uimastikartellide vastu, on surma saanud enam kui 40 000 inimest.