Mehhiko lennukikaaperdamine lõppes rahumeelselt

 (5)
Mehhiko lennukikaaperdamine lõppes rahumeelselt
AP/Scanpix

Täna õhtul kaaperdasid tundmatud isikud México lennuväljal Aeromexico reisilennuki Boeing 737, mille pardal oli 112 reisijat. Kaaperdajad ähvardasid lennuki õhku lasta, kui nende nõudmisi ei täideta. Õnneks lahenes olukord ilma ohvriteta.

Pantvangivõtjad, kes väitsid, et neil on pomm, nõudsid võimalust rääkida Mehhiko presidendi Felipe Calderoniga. Väidetavalt on tegu Kolumbiast või Boliiviast pärit isikutega, teatab CNN.

Lennuk manööverdati lennuvälja kõrvalisemasse ossa. Reisijad lasti kolmveerand tunni pärast välja, kuid lennuki meeskond jäi endiselt kurjategijate kätte. Mõne aja pärast aga võeti kaaperdajad (väidetavalt kaheksa inimest) juba politsei poolt vahi alla. Tuli välja, et pommi neil tegelikult polnud.

Esialgse info kohaselt oli reisijate seas Mehhiko, USA ja Prantsusmaa kodanikke

Üks äsja vabanenud naisreisija ütles, et kaaperdajad ei öelnud kogu koosveedetud aja jooksul ühtegi sõna. Kuna kõik toimus vaikselt ja märkamatult, ei saanud osa reisijaid arugi, et neid oli pantvangi võetud. Alles siis, kui märgati lennukit piiravaid politseiautosid, hakati midagi kahtlustama.

Intsident algas kell 13.40 kohaliku aja järgi (20.40 Eesti aja järgi), kui lennuk parajasti Cancunist saabus.

Juhuslikult oli president Calderon samal ajal lennuväljal end ametireisile asutamas. Praegu on tema esialgsed plaanid loomulikult edasi lükatud.