Meeleavaldajad ninapidi koos: kas protestiaktsioonid aitavad USAs koroonaviirusel uue käigu sisse lülitada?

 (146)
Meeleavaldajad ninapidi koos: kas protestiaktsioonid aitavad USAs koroonaviirusel uue käigu sisse lülitada?
Reuters

George Floydi surma järel on meeleavaldajad paljudes linnades üle Ameerika Ühendriikide tänavatele tulnud. USA peakirurg Jerome Adams muretseb, et koroonaviiruse levik saab sellest taas suure hoo sisse.

Adams sõnas Politicole, et on põhjust karta, et kui nii suured rahvahulgad koos, võib viirus kiiresti edasi kanduda. Ta viitas, et see teeb kahju nii neile indiviididele endile kui kogukonnale laiemalt.

"Me teame praeguseks, kuidas koroonaviirus levib. Seda arvestades on igati tõenäoline, et tekivad uued kolded, mis liiguvad siis ka edasi," analüüsis Adams (fotol).

SIPA

Osa protesteerijaid kannab maske, ent sugugi mitte valdav enamik. "Mõistame nende inimeste viha, aga tuleb mõelda, kuidas nad saaks seda mõistlikult suunata," arutles ta.

Koroonajuhtumeid on viimastel andmetel USAs kokku 1,86 miljonit, surnud on üle 107 000 inimese. Viimastel nädalatel on sarnaselt paljudele teistele riikidele puhangu hoog ka seal tagasi tõmmanud.

Seotud lood:

46-aastane mustanahaline George Floyd peeti eelmisel esmaspäeval kinni, sest teda kahtlustati valerahaga maksmises. Tunnistajate videotes võib näha valgenahalist politseinikku talle põlvega kõrile vajutamas ja teised politseinikud vaatavad seda pealt. Ta suri.

44-aastane politseinik Derek Chauvin ja tema kolm kolleegi vabastati ametist, kuid mõrvasüüdistus esitati Chauvinile alles reedel pärast rahutuste puhkemist.

Tapetu perekonnaliikmed vestlesid pühapäeval CNN-i otse-eetri vahendusel Minneapolise politseijuhi Medaria Arradondoga, kelle sõnutsi ootab kriminaalsüüdistus ka ülejäänud kolme tapmise juures viibinud politseinikku.

USA president Donald Trump ähvardas ööl vastu tänast saata tänavatele sõjaväe, et vaigistada kõige suuremad rahutused, mida riik on näinud alates 1960. aastatest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!