Meedia: Vene opositsiooniliider Nemtsov sai väljasõidukeelu

 (8)
Meedia: Vene opositsiooniliider Nemtsov sai väljasõidukeelu
AP/Scanpix

Vene opositsioonipoliitik Boriss Nemtsov sai kuuekuulise väljasõidukeelu, teatas neljapäeval ajaleht Kommersant.

Nemtsov kavatses kolmapäeval osaleda Euroopa parlamendis Venemaa parlamendivalimiste teemalistel debattidel, kuid kuulis vahetult enne lennukile minekut oma advokaadilt, et tal on keelatud riigist lahkuda, vahendab BNS.

Kommersandi andmeil kehtestati tõkend kohtutäituri taotlusel, kelle hinnangul ei vastanud 26. märtsil Kommersandis ilmunud õienduse, mille Nemtsov pidi kohtu korraldusel avaldama, pealkiri täitevdokumendi nõuetele.

Kompanii Gunvor kaasomanik Gennadi Timtšenko esitas mullu 23. septembril Nemtsovi ja V. Milovi vastu hagi, taotledes oma au ja väärikuse riivamise eest 300 000 rubla suurust kahjutasu. Timtšenkot solvas Nemtsovi ja Milovi ettekanne "Putin. Kokkuvõtted. 10 aastat", milles öeldakse, et Putini vanad sõbrad, teiste seas Timtšenko, kes olid enne tema võimuletulekut täiesti tähtsusetud isikud, said ühtäkki dollarimiljardärideks.

Nemtsov avaldas kohtu nõudel küll õienduse, kuid pealkirjastas seda lühemalt, kui kohus oli ette kirjutanud.

Lisaks pidid kostjad kohtu korraldusel maksma Timtšenkole valurahaks 200 000 rubla.

Nemtsov näeb väljasõidukeelu põhjuseid siiski poliitikas. "See on postsovetlikul Venemaal esimene juhtum, kui inimene ei tohi oma poliitiliste vaadete tõttu riigist välja sõita," ütles Nemtsov, kelle sõnul on europarlamendi liikmed sama meelt.