Meedia: Montile ja Berlusconile adresseeriti ähvarduskirjad

 (2)
Meedia: Montile ja Berlusconile adresseeriti ähvarduskirjad
AFP/Scanpix

Itaalia postiteenistus avastas kuule ja ähvardusi sisaldavad kirjad, mis olid adresseeritud peaminister Mario Montile ja tema eelkäijale Silvio Berlusconile, teatas ajakirjandus reedel.

Kirjad valitsusjuhtidele ja ka kuule sisaldavad läkitused ajalehtede toimetustele tulid päevavalgele neljapäeva õhtul ühes Calabria maakonna postkontoris, saatjaks Proletaarne Relvaliikumine, vahendab BNS.

Kirjades ähvardatakse: "Loobuge kärpekavast või teil tuleb selle eest maksta."

Itaalia parlamendi alamkoda valmistub reedel Monti kokkuhoiumeetmeid hääletusele panema. Uus peaminister on öelnud itaallastele, et majanduskriis on tõsine ja neil tuleb püksirihma pingutada.

"Me ründame teid ja sellest saab sõda surma peale. Te ei saa enam rahulikult magada. Kuule on palju," hoiatati läkituses.

Lisaks Montile ja Berlusconile said kirjad kahe suurema erakonna - vasakpoolse Demokraatliku Partei ja Tsentriliidu - esimehed ning sotsiaalminister.

Esmaspäeval sai Rooma linnapea Gianni Alemanno kahte kuuli ja ähvarduskirja sisaldanud ümbriku vasakpoolselt terroriorganisatsioonilt Punased Brigaadid, mis tegutses 1970. ja 1980. aastatel.