Meedia: Berlusconi tegi vulgaarse märkuse Merkeli figuuri kohta

 (22)
Meedia: Berlusconi tegi vulgaarse märkuse Merkeli figuuri kohta
Reuters/Scanpix

Itaalia peaminister Silvio Berlusconi kirjeldas pealtkuulatud telefonikõnes Saksamaa liidukantslerit Angela Merkelit väidetavalt ebatsensuurse sõnaga. Nüüd kardab Rooma, et see tsitaat jõuab ka Merkeli kõrvu.

Itaalia ajaleht Il Fatto Quotidiano leidis anonüümse allika, mis kiitles ühe originaaltsitaadiga. See on nii vulgaarne, et seda ei saa ei itaalia ega ka saksa keeles edasi anda, kirjutab Die Welt.

Tsitaat oli ehitud sõnadega: „Kui Merkel seda kuuleks.“ Ajalehe Bild andmetel käis Berlusconi kommentaar Angela Merkeli figuuri kohta.

Berlusconi halvustav märkus pärineb ilmselt nüüdseks vahistatud ärimehe Giampaolo Tarantini ja Berlusconi vahelise telefonikõne pealtkuulamisprotokollist.

Konservatiivne poliitik Rocco Buttiglione nõudis juba Berlusconi tagasiastumist. Ta põhjendas seda usaldusväärsuse puudumisega, mis ütluse avaldamisega tekkis. Poliitiku sõnul on maine kaotus laastav. Buttiglione lisas, et ta ei tea, kas pealtkuulamisprotokoll Merkeli kohta on tõene.

Kuuldu pärineb telefoni pealtkuulamise oletatavast protokollist. Osa sellest protokollist tuli juba varem ebaseaduslikke teid pidi avalikuks.

Ajaleht Die Welt toonitab, et see on senikaua kuulujutt, kuni tegelikud pealtkuulamisprotokollid avalikuks tulevad.