Medvedev vabastas Rogozini presidendi eriesindaja kohustest NATO juures

 (10)
Medvedev vabastas Rogozini presidendi eriesindaja kohustest NATO juures
RIANovosti

Venemaa president Dmitri Medvedev vabastas Dmitri Rogozini presidendi raketikaitsealase eriesindaja kohustustest NATO juures, teatas Kremli pressiteenistus.

Medvedev kirjutas alla ukaasile, mis tühistas varasema ukaasi, millega Rogozini sellele ametikohale nimetati. Rogozin jääb endiselt Venemaa presidendi administratsiooni NATO-ga koostöö tegemise ametkondadevahelise töögrupi juhiks, vahendab Lenta.ru.

Teates selgitatakse, et Rogozin on jätkuvalt presidendi administratsiooni juures asuva NATO-ga raketikaitsealase koostöö tegemise ametkondadevahelise töögrupi juhtkonnas ning mis puudutab selle problemaatika kohta käivat läbirääkimisprotsessi partneritega, siis see jätkub juba toimivates formaatides – Venemaa välisministeeriumi ja kaitseministeeriumi liinis.

Rogozin lahkus Venemaa alalise esindaja ametist NATO juures eelmise aasta detsembris, pärast seda kui ta oli nimetatud asepeaministriks. Selle aasta 21. märtsil määrati ta presidendi eriesindajaks Dnestri-äärses vabariigis.

Ajaleht Kommersant kirjutas 6. aprillil, et alaliseks esindajaks NATO juures määratakse välisministri asetäitja Aleksandr Gruško.