Medvedev Tšetšeenias: Kadõrov langes korra eest

 (19)
May 6, 2010. Russian President Dmitry Medvedev holds a meeting in Kremlin.
RIANovosti

Moskva kontrolli all olevasse Tšetšeeniasse töövisiidile saabunud Vene president Dmitri Medvedev tunnistas Groznõis peetud nõupidamisel positiivseid muutusi vabariigi julgeolekus.

„Eraldi küsimus on julgeoleku olukord vabariigis. Võitlus bandiitidega ei lõppe ja viimasel ajal on saavutatud päris head tulemused," ütles president nõupidamisel RIA Novosti vahendusel.

Medvedev lisas, et loodab kuulda vabariigi juhtkonna ja jõustruktuuride ettekandeid banditismiga võitluse teemadel.

Groznõis toimunud nõupidamisest võtsid osa Kremli administratsiooni asejuht Vladislav Surkov, FSB direktor Aleksandr Bortnikov, asepeaminister ja presidendi poliitiline esindaja Aleksandr Hloponin, Tšetšeenia president Ramzan Kadõrov ja peaaegu kogu vabariiklik valitsus.

Vene riigipea asetas ka Tsentoroi memoriaalis asuvale Tšetšeenia eelmise presidendi Ahmad Kadõrovi hauale lilled, kes hukkus 9. mail 2004 toimunud terrorirünnakus.

„Ma ei saanud siis mitte tulla. Ma töötasin koos Ahmad-Hadžiga kui kuulusin presidendi administratsiooni. Nägime veidi enne tema hukku ja siis ta tutvustas mind Ramzaniga. Oma elu hinnaga aitas ta Tšetšeenia ühendamisele ja korra taastamisele kaasa," sõnas Medvedev.