Medvedev tahab karistada kosmoseprojektide ebaõnnestumiste süüdlasi

 (23)
Medvedev tahab karistada kosmoseprojektide ebaõnnestumiste süüdlasi
RIANovosti

Vene president Dmitri Medvedev tõstatas täna küsimuse hiljuti kosmoseprojekte tabanud ebaõnnestumiste süüdlaste võtmisest kriminaalvastutusele.

"Hiljutised ebaõnnestumised on tugev hoop meie konkurentsivõimele. See ei tähenda, et pole juhtunud midagi fataalset, see tähendab, et me peame korraldama põhjaliku uurimise ja süüdlasi karistama," ütles Medvedev ajakirjanikele, vahendab BNS.

"Ma ei tee ettepanekut saata nad seina äärde nagu Jossif Vissarionovitši (Stalini) ajal, vaid neid tõsiselt karistada kas rahaliselt või, kui süü on ilmne, siis võib see olla ka distsiplinaar- või isegi kriminaalkaristus," ütles ta.

Medvedev on nõudnud karmi karistust ka teiste hiljutiste õnnetuste puhul, mille on põhjustanud hoolimatus, korruptsioon või probleemid vananenud taristutega.

Varem sel kuul takerdus Maa orbiidile kosmosesond, mis oleks pidanud lendama Marsi kuule Phobosele, et tuua sealt pinnaseproove. Vähem kui kolm kuud enne seda hävis peatselt pärast starti Vene veolaev, mis pidi toimetama Rahvusvahelisse Kosmosejaama (ISS) toitu, kütust ja varustust.

Vahejuhtumid tekitasid Venemaale suurt piinlikkust.