Medvedev lubas Kaukaasia bandiitidele kinžalli

 (80)
Medvedev lubas Kaukaasia bandiitidele kinžalli
Reuters/Scanpix

Viimase ööpäeva jooksul juba kolme terrorirünnakut üle elanud Dagestani välkvisiidile saabunud Vene president Dmitri Medvedev nimetas Põhja-Kaukaasia terrorismivastase võitluse põhisuunad.

Riigipea sõnul tuleb esmalt tugevdada piirkonnas korrakaitseorganeid, FSBd ja kohtuid. Teiseks tuleb „anda terroristidele teravad kinžallihoobid ja hävitada nende peiduurgas“, vahendab RIA Novosti.

Seejärel kutsus Medvedev appi abistama neid kaukaaslasi, kes on otsustanud katkestada oma suhted nn bandiitidega. Samuti nimetas ta oluliseks majanduse, hariduse, kultuuri ja vaimsuse arendamist.

„Me oleme suuremad, me oleme tugevamad, meie selja taga on inimeste saatused, mis aga kõige tähtsam – meie taga on tõde,“ ütles Medvedev Dagestani pealinnas Mahhatškalas toimunud nõupidamisel.

President saabus Dagestani pärast seda, kui selles Kaukaasia vabariigis oli ööpäeva jooksul mitmes plahvatuses hukkunud 12 inimest, kelle seas oli ka Kizljari linna siseasjadeosakonna ülem.

29. märtsi hommikul toimusid Moskva metroos Sokolniki (punasel) liinil tipptunni ajal kaks 39 ohvriga enesetapurünnakut, mis vapustasid kogu riiki.

Seotud lood:

Pikem video