Medvedev kutsus pühasse sõtta fašismi vastu

 (129)
medvedev_AP2
AP/Scanpix

Venemaa president Dmitri Medvedev võttis tänasel kahekordsel leinapäeval taas natsismi ja fašismi ning nende režiimide käsilaste kuritegude õigustamise osas sõna, vihjates sellega mõningatele endistele liiduvabariikidele.

Venemaal tähistatakse 27. jaanuaril Nõukogude vägede poolt Leningradi blokaadi piiramisrõnga lõpliku murdmise 66. ja Lõuna-Poolas asunud Auschwitz-Birkenau koonduslaagri vabastamise 65. aastapäeva. Sel päeval mälestatakse blokaadi ja holokausti ohvreid.

„Tänase päevani on kuulda nende hääli, kes püüavad õigustada natsistide kuritegusid: panna need ohvrid ja timukad, vabastajad ja okupandid ühte ritta, mõned riigid aga lähevad veelgi kaugemale - idealiseerivad neid natslikke kuritegusid," ütles Vene president Interfaxi vahendusel.

„Sellised ajaloo ümbervaatamise katsed on lubamatud," lisas Medvedev Auschwitz-Birkenau koonduslaagri vabastamise aastapäevale pühendatud ürituse osalejatele saadetud pöördumises. Vene president on korduvalt kritiseerinud selles küsimuse Ukrainat, Eestit, Lätit, Leedut ja teisi riike.

Vene riigipea rõhutas vajadust jõupingutuste ühendamiseks võitluseks ajaloo ümberkirjutamise katsete vastu.

Leningradi blokaad

Seotud lood:

Auschwitz-Birkenau