Medvedev korraldab Kuševskaja näitel näidispoomise

 (6)
Medvedev korraldab Kuševskaja näitel näidispoomise
Foto: Ilmar Saabas

Venemaa president Dmitri Medvedev andis Krasnodari krai kubernerile Aleksandr Tkatševile ja presidendi poliitilisele esindajale Lõuna Föderaalses Ringkonnas Vladimir Ustinovile korralduse viia krai adminsitratsioonis läbi kontroll selgitamaks välja ametnikud, kes võimaldasid Kuševskaja staniitsas aastaid tegutseda kuritegelikul rühmitusel.

"Käsin kuberneril ja presidendi täievolilisel esindajal kontrollida kõiki, kes pidid jälgima kujunenud olukorda, kõiki, kes kandsid ette ja, vastupidi, ei kandnud ette raskenevast olukorrast, ja kontrolli tulemusena teha mulle ettepanekud konkreetsete isikute vastutuse osas," ütles Medvedev kohtumisel Tkatševi ja Ustinoviga, vahendab Interfax.

"Annan teile kaks nädalat, et kõige sellega toime tulla ja esitada mulle ettepanekud," lõpetas president.

Novembri alguses tapeti ühes Kuševskaja kasakaküla majas 12 inimest, kelle seas oli ka neli last. Tapetute hulka kuulus ka kohaliku suure põllumajandustootaja finantsdirektor. Massimõrva uurimine läks keskuurimisasutuste alluvusse ja uurimise tulemusel on vahistatud kümmekond kohalikku kurjategijat. Lisaks on selgunud, et nad hoidsid piirkonda oma hirmuvalitsuse all juba aastaid ja neil võis olla seos ametivõimudega.