Medvedev: joomine on rahvushädaks muutumas

 (77)
Medvedev: joomine on rahvushädaks muutumas
---

Venemaa president Dmitri Medvedevi sõnul on hoolimata rakendatud meetmetest alkoholi tarbimise vähendamiseks riigis, on joomatõbi võtmas Venemaal rahvusliku häda mõõtmeid.

„Viimastel aastatel on võetud tarvidusele juba rida meetmeid -rangemaks on muudetud tootmise ja alkoholitoodangu töötlemise tingimusi, üsna suures mahus on piiratud alkoholi reklaamimist, karmistatud on karistusi joobes sõidukite juhtimise eest, kuid märkimisväärsetest muutustest siiski (ikka) veel rääkida ei saa," kurtis Medvedev täna Interfaxi vahendusel.

„Kui aga rääkida avameelselt, siis ma arvan, et üleüldse ei saa mingitest muutustest rääkida, mitte miski pole aidanud," lisas murelik Venemaa president.

AFP/Scanpix

Dmitri Medvedevi sõnul on alkoholitarbimise probleem Venemaal üsna terav. Ta lisas, et tervishoiuministeeriumi andmetel tarbitakse riigis täna ühe inimese kohta, kaasarvatud imikud, ligi 18 liitrit puhast alkoholi aastas.

Riigipea rõhutas, et esmalt tuleb peatada noorsoo alkoholilembus: „Olemasolevate andmete kohaselt tarbib iga päev või üle päeva õlut ning muid kergeid alkohoolseid jooke kolmandik noormehi ja viiendik neidudest."