Medininkais ellujäänu: Mihhailovi karistus on adekvaatne

 (7)
Medininkais ellujäänu: Mihhailovi karistus on adekvaatne
AFP/Scanpix

Ainus 1991. aasta 31. juulil Medininkai piiripunktis aset leidnud veresaunas ellu jäänu Tomas Šernas leiab, et eluaegne vangistus, mille Leedu kohus endisele Riia miilitsa eriüksuslasele Konstantin Mihhailovile karistuseks määras, vastab toime pandud kuriteo raskusele.

Šernas töötas Medininkais tollitöötajana ning sai rünnakus rängalt vigastada, teatab BNS.

Ta leiab, et kohtuprotsess Mihhailovi (endise nimega Nikulin) üle oli samm ajaloolise õigluse taastamise suunas.

„Mina arvan, et kui ta on süüdi, siis vastab see (karistus) tema kuriteo tasemele, ent otsus kaevatakse edasi, ning jõustub ilmselt hiljem,“ ütles Šernas kolmapäeval BNS-ile.

„Ma olen rahul mitte sellepärast, et määrati karistus, et talle määrati selline karistus, vaid seepärast, et Leedu õiguskaitseorganid ja Leedu poliitiline võim suudavad langetada vajalikke otsuseid, et õiglus pääseb ikkagi varem või hiljem võidule ning see võidutseb. Vaat, miks olen rahul,“ ütles Šernas.

Samas avaldas ta kahtlust, et kohtu ette õnnestub saata teisi selles kuriteos osalenuid – nii täideviijaid kui ka käsu andjaid.

„Mure on teiste inimeste pärast, kes on vabaduses, ning mure on selle pärast, et meie suhted Venemaaga pole kuigi head, me ei suuda leida ühist keelt minevikusündmuste hindamise osas,“ märkis Šernas.

„Ma eeldan, et siinkohal langetas Vene juhtkond poliitilise otsuse. Arvan, et seda (väljaandmist) ilmselt ei juhtu,“ viitas ta.

Küsitlus #118543