McCain: soovib Trump seda või mitte, veega piinamist ei lubata

 (38)
John McCain
John McCainFoto: J. Scott Applewhite, AP/Scanpix

USA vabariiklaste juhtiv hääl julgeolekuküsimustes, Arizona senaator John McCain ütles, et Donald Trumpil ei õnnestu waterboardingut ehk simuleeritud uputamist tagasi tuua.

McCain, kes on senati relvajõudude komitee esimees, märkis laupäeval Halifaxi rahvusvahelisel julgeolekufoorumil, et Trumpi katse tuua tagasi waterboarding või lubada mõne muu äärmusliku ülekuulamistehnika kasutamist vaidlustataks võimalikult kiiresti kohtus, vahendab The Observer.

„Mind ei huvita põrmugi, mida Ameerika Ühendriikide president või keegi muu tahab teha. Me ei luba waterboardingut,“ sõnas McCain, märkides, et seesugune ülekuulamistehnika on vastuolus Genfi konventsiooniga. „Mida see Ameerika kohta ütleks, kui me asuks inimesi piinama?“ küsis ta.

Trump lubas valimiskampaania ajal, et annab presidendiks saades loa harrastada terrorikahtlusega vangide piinamist viisil, mille kõrval ka vastuoluline ülekuulamistehnika waterboarding kahvatub.
„Lähis-Idas on inimesed, kes võtavad kristlastel ja teistelgi päid maha. Ma tooksin tagasi waterboardingu ja palju hullemaidki asju kui waterboarding,“ lausus ta ühel teledebatil.

Waterboardingut kasutati võimalike terroristide ülekuulamisel George W Bushi administratsiooni ajal.