McCain kärpis tormi Gustav tõttu kongressi kava

 (3)
Vabariiklased, John McCain, presidendivalimised
Reuters/Scanpix

USA vabariiklaste presidendikandidaat John McCain muutis ära partei rahvusliku kongressi kava New Orleansile läheneva tormi Gustav tõttu.

President George Bush ja asepresident Dick Cheney loobusid plaanidest esineda esmaspäeva õhtul kongressi ees ning McCaini abid korraldasid tšarterlennud, et tormi ohustatud osariikide delegaadid tagasi koju viia. Kampaaniamänedžer Rick Davise sõnul on esimese päeva kava lühendatud seitsmelt tunnilt kahele ja poolele, vahendab Associated Press.

Kongressi avapäeval esinevad Laura Bush ja McCaini abikaasa Cindy, kes räägivad tormiohvrite aitamisest.

McCain teatas, et on võimalik, et ta peab oma kõne mitte kongressi toimumispaigas Minneapolises-St. Paulis, vaid satelliidi kaudu Mehhiko lahe ranniku piirkonnast.

Kongressi ametlik osa sisaldab endas McCaini ametlikult presidendi- ja Alaska kuberneri Sarah Palini asepresidendikandidaadiks nimetamist.

Kongressil on kavas ka koguda raha tormiohvrite aitamiseks.

Et väljendada oma muret tormi pärast lendasid McCain ja asepresidendikandidaat Palin Mississippi osariiki, et külastada sealset häirekeskust.

Torm on varjutanud ka kongressieelset debatti Palini asepresidendikandidaadiks valimise üle. Enne 2006. aastal Alaska kuberneriks valimist oli ta väikelinna Wasilla linnapea.

Ka demokraadid on esmaspäevaks kavandatud üritusi ära jätnud.