Matvijenko pärib Tadžikistani kolleegilt vangistatud pilootide kohta aru

 (8)
Matvijenko pärib Tadžikistani kolleegilt vangistatud pilootide kohta aru
RIANovosti

Venemaa parlamendi ülemkoja spiiker Valentina Matvijenko arutab 8,5 aastaks vangi mõistetud Vene ja Eesti pilootide küsimust kolmapäeval oma Tadžikistani kolleegiga, kes viibib Venemaal.

Matvijenko võõrustab kolmapäeval SRÜ parlamentidevahelist kohtumist Peterburis ning kohtub seal Tadžikistani parlamendi ülemkoja spiikri Mahmadsaid Ubaildullojeviga, teatab RIA Novosti.

Tadžikistani kohus mõistis teisipäeval Venemaa kodaniku Vladimir Sadovnitši ja Eesti kodaniku Aleksei Rudenko kaheksaks ja pooleks aastaks vangi salakaubavedamise ja piiririkkumise eest.

Mehed vahistati märtsis pärast maandumist kahe lennukiga Kurgonteppa lennuväljal. Ühes lennukis oli varumootor, mis kohtu väitel oli salakaup.

„Meil ei ole õigust kohtuotsusesse sekkuda, aga ma palun tal olukorda põhjalikult analüüsida ja hinnata otsuse seaduslikkust,“ ütles Matvijenko.

Matvijenko nimetas kohtuotsust äärmiselt karmiks ja poliitiliselt motiveerituks.

„Me ei leidnud ühtki seaduslikku tõendit pilootide süü kohta, süüdimõistev otsus rajaneb spekulatsioonidel ja põhjendamata väidetel,“ ütles Venemaa parlamendi ülemkoja spiiker ja lisas, et Moskva annab oma parima süüdi mõistetud Vene piloodi aitamiseks.