Masu ähvardab Riia valgusfooridest ilma jätta

 (9)
Masu ähvardab Riia valgusfooridest ilma jätta
Foto: Andres Putting

Juhul kui Riia linnavalitsus ei eralda transpordiametile piisavalt raha, siis tuleb osa Läti pealinna valgusfooridest välja lülitada ning loobuda peamagistraalidel lume koristamisest.

Sellise avalduse tegi linnavalitsuse vastava komitee istungil transpordiameti direktor Edgars Strods. Kokku on tema sõnul vaja 11 miljoni lati (244,3 miljonit krooni) suurust dotatsiooni, vahendab Läti Delfi.

Amet esitas komiteele järgmise aasta eelarve projekti. Strods teatas, et teede korrashoiuks on kokku vaja 12,17 miljonit latti (270,3 miljonit krooni) - 10,98 miljonit linna kaukast ja 1,2 miljonit maksete teenustena.

Strodsi sõnul otsustas linnavalitsuse rahandusosakond töötada eelarve välja 2004. aasta tasemel, kuid transpordikulud on võrreldes tolle ajaga kasvanud kaks korda, suurenenud on tänavate-sildade pindala, vanalinna korrashoiu (enne rahastati vanalinna sissesõidu maksu arvelt) ja muud kulud1.

Kokku on kõigi nende funktsioonide täitmiseks vaja 30 miljonit latti (666,3 miljonit krooni), minimaalse taseme hoidmiseks aga vähemalt 20 miljonit (444,2 miljonit krooni).

Strods lubas, et kui raha ei anta tuleb 313 linna valgusfoorist 180 välja lülitada. Ka ei saa linna tänavaid valverežiimis koristada, mis seab ohtu linnatranspordi liikluse.