Marine Le Peni erakonna peakontor otsiti läbi

 (19)
Marine Le Peni erakonna peakontor otsiti läbi
Foto: PHILILPPE HUGUEN, AFP

Prantsuse politsei otsis täna õhtul läbi Marine Le Peni erakonna Rahvusrinne peakorteri seoses Euroopa Parlamendi raha väidetava ebaseadusliku kulutamisega.

Euroopa Parlament esitas mullu detsembri algul Le Penile nõude, et Rahvusrinde eurosaadik ja presidendikandidaat alustaks reeglitevastaselt kulutatud sadade tuhandete eurode tagasimaksmist.

Kokku nõuab europarlament tagasi 340 000 euro suurust summat.

Võlgnevus koosneb kahest osast, millest suurema summa, 298 500 eurot maksis Le Pen oma kabinetiülemale Catherine Griset'le, ametlikult selle eest, et Griset on alates 2010. aasta detsembrist töötanud europarlamendis tema assistendina.

Juhtumit uurinud Euroopa Liidu pettusevastane amet (Olaf) leidis, et Griset külastas oma väidetavat töökohta Brüsselis haruharva ja ei suutnud ka tõestada, et ta selles linnas resideeruks. Selle asemel tegeles ta parteiasjade ajamisega Prantsusmaal.

Teine nõue puudutab Le Peni assistenti Thierry Légier'd, kes sai 2011. aastal fiktiivse töötasuna 41 500 eurot.

Seotud lood:

Le Pen ütles eelmisel kuul, et ei alistu tagakiusamisele ja ei kavatse raha tagasi maksta. Ta kirjeldas uudisteagentuuri Reuters vahendusel nõuet kui poliitiliste oponentide ühepoolset otsust, millel puudub tõestusmaterjal.

Varem on eurorahade väärkasutuse eest samal viisil karistatud viit erinevat Rahvusrinde eurosaadikut, sealhulgas naispoliitiku isa Jean-Marie Le Peni.