Mao pojapoeg sai Hiina noorimaks kindralmajoriks

 (7)
Mao pojapoeg sai Hiina noorimaks kindralmajoriks
AFP/Scanpix

Hiina Rahvavabariigi looja ja pikaaegse juhi, esimees Mao Zedongi pojapoeg Mao Xinyu ülendati 39-aastaselt Hiina rahvavabastusarmee noorimaks kindralmajoriks.

Mao Xinyu on Suure Tüürimehe ainuke teadaolev meessoost järeltulija ning töötab sõjateaduste akadeemias Mao Zedongi mõtete eksperdina, kirjutab The Times.

Esimees Mao teise poja poeg Xinyu alustas oma tööelu 1980. aastate lõpul Pekingi ülinooblis Shangri-La hotellis kelnerina.

Hiljem astus Xinyu armeesse, astudes oma ema, samuti kindralmajori aukraadini jõudnud naise jälgedes. Xinyu onu, Mao Zedongi vanem poeg, oli samuti sõjaväelane, kes hukkus Korea sõjas.

Xinyu astub samasse ritta teiste tuntud Hiina kindralmajoritega, kes pole aktiivses sõjaväeteenistuses. Nende hulgas on 47-aastane Peng Liyuan, poliitbüroo liikme ja asepresidendi ning arvatava järgmise Hiina riigijuhi Xi Jinpingi abikaasa. Lisaks 42-aastane lauatennisetäht Wang Tao, esimene kosmoses käinud hiinlane, 44-aastane taikonaut Yang Liwei ja 43-aastane laulja Song Zuying, kes laulis Pekingi olümpiamängude lõputseremoonial.