Malmö on hädas autosüütamiste lainega, juuli algusest on põlenud üle 70 sõiduki

 (67)
Malmö on hädas autosüütamiste lainega, juuli algusest on põlenud üle 70 sõiduki
Foto: Niklas Luks, TT News Agency

Rootsi linnas Malmös jätkub suvine autopõletamiste laine. Neljapäeva õhtul ja ööl vastu reedet süüdati üheksa autot. Politsei pole suutnud ühtki süütajat tabada, vaatamata lisajõudude kaasamisele.

Viimase õhtu ja öö süütamised said alguse neljapäeval veidi peale kella 20, kui vähem kui tunni jooksul pandi Nydala, Rosengårdi, Östra Sorgenfri ja Augustenborgi linnaosades põlema viis autot, vahendab The Local.

Hiljem süüdati veel autosid Långängenis, Hermodsdalis, Lindängenis ja Kroksbäckis ning Rosengårdis põles ka mopeed.

„Selline tempo ei saa lõputult jätkuda,“ ütles Lõuna-Rootsi politsei informatsiooniametnik Calle Persson agentuurile TT.

Politsei teatel ei ole süütamistega seoses olnud mingeid rahutusi, kui on saabutud asja uurima.

„Mitmetes tulekahjudes on kahjustada saanud rohkem kui üks auto. Kui auto seisab teise kõrval, võib see kahjustada saada,“ märkis Persson.

Alates selle aasta 1. juulist on Malmös põlenud üle 70 auto ning politsei ei suuda mõista, miks seda tehakse.

„Nüüdseks on lühikese aja jooksul põlenud palju autosid. Me ei tea, miks see praegu juhtub. Meil pole olnud mingeid suuremaid ühiskondlikke rahutusi,“ ütles Malmö politsei esindaja Ewa-Gun Westford TT-le.

Süütamiste tõttu on Göteborgist Malmösse toodud helikopter, mis peab aitama süütajaid tabada, kuid seni pole suudetud kedagi vahistada.