Malis vabastati Prantsusmaa viimane pantvang ja kohalik opositsiooniliider

 (3)
Malis vabastati Prantsusmaa viimane pantvang ja kohalik opositsiooniliider
Sophie PétroninFoto: Stringer, ZUMAPRESS.com

Malis vabastati neli röövitud ja vangistuses olnud inimest, sealhulgas 75-aastane Prantsuse heategevustöötaja Sophie Pétronin ja endine opositsiooniliider Soumaïla Cissé.

2016. aasta detsembris röövitud Pétronin oli viimane pantvangis olnud Prantsusmaa kodanik üle maailma, vahendab BBC News.

Mali valitsuse teatel vabastati veel ka kaks Itaalia kodanikku.

Mali presidendiadministratsioon teatas eile, et nii Pétronin kui ka Cissé, kes rööviti märtsis parlamendivalimiste kampaania ajal, viidi koos kahe itaallasega sõjaväelennukiga pealinna Bamakosse.

Hiljem kogunes Bamako lennuväljale sadu Cissé toetajaid teda tervitama. Ka linnas sõideti sel puhul ringi ja anti signaali.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles, et tunneb Pétronini vabastamise pärast tohutut kergendust. Ta tänas Mali võime ja lisas, et võitlus terrorismi vastu Sahelis jätkub.

Seotud lood:

Varem sel nädalal ütles Pétronini poeg Sébastien Chadaud, et ei julge veel tähistada, kuigi teatati, et Pétronin kavatsetakse vabastada.

Kaks vabastatud itaallast on 2018. aastal röövitud misjonärist preester Pierluigi Maccalli ja ilmselt turistina piirkonnas liikununa röövitud Nicola Chiacchio.

Mali võimud teatasid eile tosina riigipöörde käigus vahistatud poliitika- ja sõjaväetegelase vabastamisest.

Augustis kukutas sõjaväehunta Mali presidendi Ibrahim Boubacar Keïta.