Majad segamini ajanud siberlane tappis naise armukese pähe juhusliku mehe

 (8)
Majad segamini ajanud siberlane tappis naise armukese pähe juhusliku mehe
Foto: Madis Veltman

Venemaa Irkutski oblastis Bratskis mõistis kohus 12 aastaks range režiimiga kolooniasse kohaliku elaniku, kes tappis mehe, keda pidas oma naise armukeseks. Uurijad tegid kindlaks, et tapja ajas lihtsalt majad segamini.

25-aastane varem kohtulikult karistatud Bratski elanik saabus öösel oma naise juurde, kellega nad elasid eraldi, et „vestelda” tema uue armastatuga. Purjus mees läks aga ekslikult samasuguse plaani järgi ehitatud naabermajja, vahendab Moskovski Komsomolets.

Ukse tagant, mis samuti õiges majas asuvast ei erinenud, kuulis tapja mehe ja naise häält. Ukse avanud 40-aastast korteriperemeest pidas ta oma naise armukeseks ja lõi talle noa rinda.

Hiljem selgus, et tapja eksis lihtsalt majaga. „Tema arvab, et kui ta ei oleks olnud alkoholijoobes, ei oleks ta kuritegu toime pannud,” öeldakse Bratski kohtu teates.

Kogu lugu meenutab tuntud Nõukogude filmi „Saatuse iroonia ehk hüva leili!”, milles peategelane joob ennast vana-aastaõhtul purju ja lendab ise seda mäletamata Moskvast Leningradi. Seal satub ta täpselt samasugusesse korterisse samasuguses majas ja samasugusel tänaval, nagu ta Moskvas elas.